Kalevipoja Koja jaaniõhtal saad natke osa Kodavere nuka tegudest ja lugudest!

Legend räägib, kuidas Kalevipoeg lahinguks valmistudes otsustas selgesse sõmerliiva ja sügavasse savisse matta hõbehelmed eide ehtest ja rasked kaelarahad; isaisadelt päritud kannarahad ja rõngastaalrid. Selles kohas, kuhu varandus maetud, tõuseb täheks jaanituli. Meie juures on tunda Kalevipoja lugude hõngu ja tükikest Kodavere kihelkonnast. Meie juures saad näha, kuidas näeb välja võidutule altar ning kuidas jaanituli süüdatakse ratsahobuselt. Meie juures saad mängida laulu- ja tantsumänge, lõkke ääres hundiratast visata ning Kalevipoja moodi jõu- ja osavusmänge mängida; poniga sõita ja sõbralikele koduloomadele pai teha. Meie juures saad heinamaalt lilli korjata ja pärga punuda ning puu all kiikuda. Meie juures saad teha endale koju kaasa võtmiseks saunaviha.

Peopaik asub Kääpa jõe läheduses mäel, mida ühe legendi järgi peetakse Kalevipoja hauaks. Jões aga lebab Kalevipoja mõõk, mis lõikas kangelasel jalad alt. Mäel asub ka esimese Eesti Vabariigi ajal rajatud võidutule altar, mis vanasti oli pidude jaoks erilise tähendusega.

Meeleolu jaaniõhtal loovad Kadri Lepasson ja Kaisa Kuslapuu–mängitakse kaherealist lõõtsa, külakannelt ja torupilli, laulu- ja tantsumänge. Pärimuspidu Baltica poolt on külas Leedu ansambel VISI.

Võta kaasa toidupoolist ühisele lauale ning tule rõõmsal meelel kohale!

Flaier_jaaniohtud_tyhi