PROGRAMMID

Sünnipäevapidu

Sünnipäevapidu

Sul on peres sünnipäev tulemas? Või tahaks lihtsalt sõpradega kokku saada ja midagi teha? Ja koguneda tubases õhkkonnas praegu ei saa. Meil on sulle vahva lahendus:

  • Plaan A: tule Kalevipoja Kotta ja tee üks vahva grillipidu. Meil on õunaaia kõrval väike grill, 2 lauda koos pinkidega. Kohe selle kõrval ülisuur kelgumägi ja teiselpool uisuväljak. Ja üle tee on mänguväljak, kus saab möllata nii palju kui soovite. Seal on ka Kalevipoja laud, kuhu mahuks oi kui palju süüa lauale ja inimesi mahuks ca 20-30 laua taha istuma. Lisaks on jaanuari lõpuni mänguhoovis võimalik vaadata/toita ka lambaid ja küülikuid. Kui on sula, saate ehitada lumest midagi põnevat.
  • Plaan B: kõigele eelnevale lisaks pakume talvist retke kas valges või pimedas. See viimane on siis laternatega. Saame metsas otsida üles põnevad paigad, teha lõkkel teed või muud jooki, viia metsloomadele süüa jne.
  • Plaan C: kõigile pidulistele Kalevipoja muuseumi külastus. Kui jälgime ohutusnõudeid, saame teha vahva seikluse Kalevipoja teemal ja võibolla käia ära ka Põrgus.
  • Plaan D: orienteerumine Kääpa külas. Mõõk jões, Kalevipoeg ja siil Kääpa poe seinal, tulealtar...
  • Töötuba kogu seltskonnale: teeme järjehoidjat, märke/magneteid või siili (loe lähemalt altpoolt)
  • Saame aidata panna kokku toidukorvi või tellida söögi kohale vastavalt Sinu soovile.

Kui midagi siit valikutest jäi silma, siis võta julgelt ühendust annika@kalevipojakoda.ee või 5289500 ja lepime detailid kokku. Kohtumiseni Kalevipoja Kojas!

PROGRAMMID

Siili jõulumaa

Siili jõulumaa

Iga aasta jõulukuul muutub Kalevipoja Koda jõulumaaks. See on seiklus, mis sobib igas vanuses huvigrupile. Rändame nii vanades kui uutes hoonetes, teeme loomadele pai ja anname neile süüa, matkame metsaradadel, avastame loodust ja räägime loomadest. Keedame metsas teed, otsime põnevaid kohti, tuletame meelde vanu jõulukombeid ja las jääb midagi saladuseks ka.

Jõulumaad pakume gruppidele alates 10-st inimesest. Kui on soovi, saame seda korraldada ka õhtusel ajal laternatega rada läbides. 

Kui talv on ilus ja lumerikas, muutub jõulumaa jaanuaris-veebruaris talvemaaks ja seda saab kasutada pikemalt kui ainult jõulude ajal. Sel juhul muutub ka programm natuke teistsuguseks. 

PROGRAMMID

Pehme siili valmistamise töötuba

Kalevipoja Koda on koos oma partneritega kokku pannud väga erinevaid programme nii hiidsangari legendi põhjalikumaks avastamiseks kui ka lihtsalt põnevaks ajaveetmiseks.

Pehme siili valmistamise töötuba sobib 3.-5. klassile, kestvuseks 45 minutit. Hind 5 eurot osaleja kohta.

PROGRAMMID

Tee oma rinnamärk või magnet!

Meie juures saad nüüd päris ise valmistada endale ainulaadse rinnamärgi või hoopis magneti! Hind 4€ inimene. 

PROGRAMMID

Kalevipoja järjehoidjate töötuba

Tule meisterda endale Kalevipoja järjehoidja. Meie õpetame sul seda maitsekalt seada ja anname kõik vajalikud materjalid ka. Saad valida ise eepose tarkuseterad, kaheksakanna värvi, vöömustrid jne. Töötuba kestab umbes 1 tund.

Hind 4 eurot inimene. Minimaalne osalejate arv on 10. Töötuba saab tellida aastaringselt.

PROGRAMMID

Vahur Sepa looduskoolitus

Vahur on elupõline metsamees, kes suurema osa elust jahindusjäägrina mööda saatnud. Tema loodusarmastus pani mõtlema, kuidas oma kogemust võimalikult hästi ka teistega jagada ning 2006. aastal lõpetas ta loodusretkejuhi kursuse.

Vahuriga ei ole igav: vestluspartnerina võib kuulda sadadest põnevatest ja naljakatestki juhtumistest, loodusretkejuhina saab teadmisi nii õues kui toas. Lootusetu looduse armastajana võib Vahur sütitada neidki, kes looduse suhtes ükskõiksed olnud või kes looduse keelt seni mõistnud pole. Vahuri loodusretked ja viktoriinid-koolitused lastele ja täiskasvanuile, eestikeelsetele ja muukeelsetele, suurtele gruppidele ja väikesele pereringile, koostöö loodusteemaliste väljaannetega ja Osooni saatega räägivad iseenda eest.

Vahuriga metsa minnes või toas tema juttu kuulates ja küsimustele vastuseid saades saab igaüks tüki maad targemaks!

Koolitus toimub vastavalt soovile ja ilmale kas rahvamaja suures saalis või õues. Kestvus on 1-2 tundi.

Maksumus:

1-tunnine koolitus 155€, 2-tunnine 310€ jne. Maksimaalne osalejate arv 20-25

Koolitus on võimalik ettetellimisel. Info ja broneerimine aadressil info@kalevipojakoda.ee või telefonil +372 5886 6805. Kui seltskonnas on vähem kui 15 osalejat või kui soovid pikemat koolitust või lausa metsamatka koos Vahuriga, siis küsi hinda info@kalevipojakoda.ee.