SAARE RAHVAMAJA

SAARE RAHVAMAJA

Saare rahvamajas saab pidada sünnipäevi, pulmi, temaatilisi koolitusi, seminare ja suvepäevi. Korraldame ka kinoklubi üritusi, harrastusteatrite etendusi jne. 

2018. aastal renoveeriti rahvamaja suur saal tänu Leader toetusele. Leidsime tööde käigus vanad seinamaalingud, mis on nüüd kõigile imetlemiseks avatud. Saali soojapidavuse suurendamiseks asendasime vana ahju uue kamin-ahjuga ja tänu remondile ei vuhise enam põranda ja lava alt tuult sisse.

Tule meile külla!

Info ja broneerimine
E-post: info@kalevipojakoda.ee
Tel: +372 528 9500

SAARE RAHVAMAJA

VÕIMALUSED

Suur saal mahutab sõltuvalt paigutusest 80-150 inimest. Põrandapinda on 110 ja lava pinda  57 ruutmeetrit. Rendihind 30 eurot tund (Mustvee valla elanikele 15 eurot tund). Lisaks on võimalik rentida ka projektorit ja lauanõusid.

Väike saal on sobilik väiksemate sünnipäevade või koolituste pidamiseks. Istuma mahub laudade taha kuni 30 inimest. Kui panna toolid teatristiilis, siis mahub ära kuni 40. Olemas projektor ja ekraan. Hind 10 eurot tund. Küsi pakkumist!

SAARE RAHVAMAJA

HUVIRINGID

Käsitööring – ringitegevus toimub pühapäeviti kell 10.00-15.00 rahvamaja teisel korrusel, juhendaja Aili Reinthal.

Ansambel “Allikad” – on praegu pausil, juhendaja Heino Sulger (telefon – 56910197)

Segakoor “Serviti” – proovid toimuvad neljapäeviti kell 19.00 rahvamajas, juhendaja Ülle Sakarias, kontsermeister Katrin Puusepp

Vinyasa jooga - pühapäeviti kell 17 rahvamajas või muuseumis, juhendaja Ulla Villemson 

Naistantsurühm 'Linely' - kolmapäeviti kell 19 rahvamajas, juhendaja Ly Ant

RAHVAMAJA AJALOOST

Kunagi tegutses Saare vallas Saare Põllumeeste Selts, mis asutati 1904. aastal. 1927. aastaks oli seltsil välja kujunenud laulukoor, näitering ja puhkpilliorkester. Puudus aga koht, kus ringid harjutada ja oma kunsti rahvale näidata saaksid. Senini olid need aset leidnud praeguses vanas vallamajas. 

Saare Põllumeeste Selts sai aastal 1927 vallavolikogult tasuta valla magasiaida koos hoonealuse maaga tingimusel, et selts kasutab kinki ainult rahvamaja otstarbeks. Nimeks sai hoonele Saare Põllumeeste Seltsi seltsimaja. 1931. aastal omistati seltismajale Saare rahvamaja nimetus. Alustati ehitustöödega. 

12. augustil 1934 toimus Saare rahvamaja ametlik avamine. Kaks aastat hiljem lisandus majja Saare apteek. Samuti tehti Saare valla Vabatahtlike Tuletõrje Ühingu jaoks Rahvamaja külge juurdeehitus. 1954. aastal asus rahvamajja ka kohalik raamatukogu. 1960. aasta algusest nimetati Saare rahvamaja ümber Saare kultuurimajaks.

1960 ja 1961 tehti rahvamajas mitmeid muudatusi. 1962. aastal kogu hoone elektrifitseeriti. Sellest hetkest anti siin palju külalisetendusi ja kontserte. Esinesid näiteks Tallinna Riiklik Filharmoonia, Tallinna RAM, solistid, Rakvere, Pärnu ja Viljandi teatrid. Saalid olid pea igal korral publikut täis. Kinofilme võis vaadata kaks korda kuus. See kestis kuni 1969. aastani, mil kultuurimaja vajas kapitaalremonti. 

Materjali puuduse tõttu tehti remonti hooletult. 1972. aasta suveni jäi ehitus seisma, 1974 see lõpetati. 

Saare Rahvamajas on tegutsenud kohvik-klubid, ringid lastele ja lustilaagrid.