Kalevipoja Koda avas seikluspargi

Eesti eesposekangelase künnivagudel tegutsev Kalevipoja Koda ootab taas külastajaid, avatud on seikluspark, mis pakub võimalusi oma hirmude proovilepanekuks nii kõrg- kui madalrajal.

Lõpusirgel on ka Kalevipoja muuseumi renoveerimistööd, täielikult uuendatud ekspositsioon avab külastajatele uksed 4. juulil.

Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liige Annika Oras kinnitas, et vaatamata vahepeal valitsenud eriolukorrale suudetakse juuliks kõik paika saada ning muuseum avab uksed. „Väljapanek ja atraktsioonid on sisuliselt juba paigas, peagi saabub ka mööbel ja siis oleme avamiseks valmis,“ lisas ta.

Seikluspargi hooaeg otsustati aga juba varem käima lükata, sest see pakub võimalusi tegutsemiseks vabas õhus. „Mõlemad rajad on töös,“ kinnitas Annika Oras. Ronima oodatakse kõiki iga päev kell 12-18. Muul ajal on võimalik ennast proovile panna ettetellimisel.

Kalevipoja seikluspargi madalrada läbitakse reeglina meeskonnatööna, nii arendatakse lisaks füüsilistele võimetele ka vastastikust usaldust ning teisi olulisi iseloomuomadusi. Pargis saab ronida kõrgrajal “Lennuk” ja madalrajal “Seiklus Kalevipoja jälgedes”.

Seoses muuseumi peatse avamisega pakub seikluspark ka soodushindu. Kuni 31. augustini on kõrgraja hind ühele inimesele sõltumata grupi suurusest 15 eurot. Madalrada saab suvel läbida 10 euro eest. Madalrada läbitakse soovituslikult koos instruktoriga, sest sellel tuleb lahendada erinevaid ülesandeid just grupina.

Kalevipoja muuseumi renoveerimistööd toimuvad Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel. Nii valmib Jõgevamaale Kalevipoja eepose teemaline ülimalt kaasaegsete lahendustega muuseumimaja.